Reunits els diferents Jurats composats per representants de l’Associació Cultural Samarita, Patrocinadors, Personatges Festers i representants de quadres i de filades de càrrec, proposen com nominats en cada una de las categories:
Es pot col·laborar a la fila 0 realitzant donacions des de la xarxa social de Facebook.
A les 14:00 hores d’ahir van començar les votacions que es tancaran el proper Dilluns dia 22 d’Octubre.
- Millor 2ª Diana: Pel nombre de participants, varietat d’edats, sexe i bon desenvolupament del mateix:
CRUZADOS
MUNTANYESOS
ALCODIANOS
BENIMERINES
- Millor Filà en la Processó General: Pel nombre d’integrants i varietat d’aquests, per la formació i serietat en l’acte, al tindre dos filades empatades en el quart lloc hi han 5 nominats:
JUDÍOS
DOMINGO MIQUES
LIGEROS
MUDÉJARES
- Millor Alardo en la Plaça d’España: Pel nombre d’integrants, coordinació al disparo i formació:
GUZMANES
VASCOS
ARAGONESOS
JUDÍOS
- Disseny més Original (memorial Alejandro Soler):
JUAN CLIMENT – Sant Jordiet, Filà Mudéjares
JUAN CLIMENT – Alferes Cristià, Filà Tomasinas
PABLO GARCÍA I PACO GIL – Esquadra Negres, Filà Verdes
EL TRENCAT – Esquadra del Mig, Filà Berberiscos
SANTI CARBONELL I VÍCTOR FERRER – Alferes Moro Filà Magenta
- Millor Roponà de l’Entrada: Per la posada en escena en l’entrada:
GUZMANES
VASCOS
ASTURIANOS
BENIMERINES
- Millor Ballet: Pel vestuari, coreografia, història contada i posada en escena:
RAFAEL FELIPE – Akelarre, Filà Navarros
ANA BOTELLA – La Llegenda de Sant Jordi, Filà Tomasinas
PAOLA TALENS – Dracarys, Filà Tomasinas
NOEL BARROSO – L’Arbre Negre, Filà Magenta
ALICIA MONTAVA – Scincus entre Dunes, Filà Magenta
- Millor Peça Musical Original de l’Entrada:
ÀNGEL LLUÍS FERRANDO ‐ Sorginak, Ballet Akelarre Filà Navarros
FRANCISCO VALOR ‐ Beltzak, Esquadra Negres Filà Navarros
SAÜL GÓMEZ ‐ Música del Boato, Filà Verdes
JOSÉ MARÍA VALLS SATORRE – Al‐Hambra Granadina, Alferes Filà Magenta
- Millor Arrancada de Diana: Per la demostració del seu saber estar, temprança i fluïdesa en els moviments:
JOAN FERRI ‐ FILÀ ANDALUCES
MARCOS PASCUAL ‐ FILÀ CORDÓN
SAÚL CAMARGO ‐ FILÀ REALISTES
JAIME DE LA TORRE ‐FILÀ BENIMERINES
- Millor Cap Batedor de l’Entrada: Pel seu domini de l’animal, serenitat i destresa:
JUAN CARLOS ANDUIX– Esquadra Mig, Filà Asturianos
CARLOS GALLEGO – Esquadra Mig, Filà Berberiscos
CARLOS MIRÓ – Esquadra Blancs, Filà Magenta
JOSEP AGULLÓ – Esquadra Negres, Filà Magenta
- Millor Arrancada d’Esquadra Cristiana: Per la demostració del seu saber estar, temprança i fluïdesa en els moviments:
NANDO MONCHO – FILÀ ANDALUCES
LUIS CLIMENT – FILÀ ASTURIANOS
JOSE LUIS PASCUAL – FILÀ MOZARABES
JUAN ABAD – FILÀ ALCODIANOS
- Millor Arrancada d’Esquadra Mora: Per la demostració del seu saber estar, temprança i fluïdesa en els moviments:
JORDI PEIDRO – FILÀ JUDÍOS
MOISÉS LLORENS – FILÀ MAGENTA
MIGUEL PÉREZ – FILÀ ABENCERRAJES
MARCOS VERDÚ – FILÀ BENIMERINES
Com a homenatge merescut l’Associació Cultural Samarita vol donar‐li el nom del Premi a la Millor Esquadra Especial a D. Rafael Guarinos.
- Millor Disseny Esquadra Especial CRISTIANA “Rafael Guarinos”:
EL TRENCAT ‐ Esquadra Negres, Filà Navarros
JUAN CLIMENT ‐ Esquadra Mig, Filà Asturianos
JUAN CLIMENT Esquadra Negres, Filà Tomasinas
- Millor Disseny Esquadra Especial MORA “Luis Solbes”:
PABLO GARCÍA I PACO GIL ‐ Esquadra Negres, Filà Verdes
EL TRENCAT ‐ Esquadra Mig, Filà Berberiscos
ANTONIO ARACIL ‐ Esquadra Negres, Filà Magenta
- Millor Entitat o persona col·laboradora amb la Festa:
CIRCULO INDUSTRIAL en el seu 175 aniversari
- Personatge Fester de l’Any:
Salomón Sanjuan y Francisco Marín ambaixadors que marcaren una època.
El sopar solidari de lliurament dels premis tindrà lloc el 03 de Novembre a les 21:00 hores en la Filà Cordón sent l’entitat destinatària de l’aportació solidària:
ACOVIFA‐ Asociación Contra la Violencia de Género y Familiar en Alcoy y Comarcas.
La presentadora de la Gala serà Xesca Lloria.
A continuació us deixem l’arxiu adjunt dels premis nominats que ens han enviat els responsables de l’Associació Cultural Samarita: NOMINATS PREMIS SAMARITA 2018